تبلیغات

Welcome To Page

قانون کپی رایت سنگر سافت
شنیده ایم کسانی بیشتر قدر پول را می دانند، که با تلاش و کوشش کسب درآمد می کنند. حال این مثال را می توان در بحث کپی رایت پیاده سازی نمود. شاید برخی در تعریف اولیه کپی رایت متوجه اهمیت نشر مطلب بدون اجازه صاحب اثر آن نشوند. کسانی بهتر متوجه می شوند که خودشان درفضای مجازی نوآور باشند. حال یک فرد نو آور در فضای مجازی می تواند گرافیست باشد، تایپیست باشد، پاور پوینت خلق کند، کلیپ ساز باشد و... چه خوب است که احترام گذاشتن به حقوق دیگران در فضای مجازی را فقط به دید شرعی و قانونی نگاه نکنیم. مسلما هر کسی که انسانیت داشته باشد خط های قرمز زیادی را در زندگیش قرار می دهد.
سنگرسافت هم از آن دسته وبلاگ هاییست که سعی دارد از کپی برداری خودداری کند و خروجی مطالب و آثارش از خودش باشد و از کپی کردن مطالبش بدون ذکر منبع راضی نیست چرا که نه تنها باعث می شود ذوق و شوق خالقین آثار این وبلاگ کمتر شود بلکه مانع استفاده بسیاری از افراد از مطالب فرهنگی این وبلاگ می شود و از همه مهم تر نباید برخی به راحت طلبی عادت کنند و باید فرهنگ تلاش و کوشش در فضای مجازی بین همه افسران جنگ نرم و کلیه خادمان سایبری جا بیفتد. الحمدلله بسیاری از خادمان این فرهنگ را به درستی انجام داده و صحبت ما با اندک افرادیست که شاید به این فرهنگ احترام نمی گذارند و به همین دلیل است که ما راضی نیستیم نشر مطالب ما بدون ذکر منبع باشد.
ما سعیمان بر این است که اگر از عکس(پوستر)، موزیک، ویدئو و متونی که در جای دیگر ارائه شده است استفاده می کنیم، به شدت حساس باشیم بر روی ذکر کردن منبع آن.
در پایان سنگر سافت به برخی وبلاگنویسان پیشنهاد می کند که نوآور باشند و وبلاگنویسانی که فقط به دنبال کپی رایت هستند را به ایده پردازی دعوت می کند.
نتیجه: استفاده از مطالب سنگر سافت بدون ذکر منبع اشکال دارد اما با ذکر منبع و درج لینک باعث خوشنودی ما می شود.
a
قانون کپی برداری سنگر سافت